Քաղաքաշինության կոմիտեն տեղեկացնում է, որ հավաստագրման և լիցենզավորման գործընթացների վերաբերյալ իրազեկման հանդիպումներն այսուհետ տեղի կունենան շաբաթական 2 անգամ՝ չորեքշաբթի և ուրբաթ օրերին։
Քաղաքաշինության կոմիտեն նախաձեռնում է հանդիպումների շարք՝ աջակցելու urban.e-gov.am հարթակում կառուցապատման թույլտվությունների ստացման հայտերի լրացման գործընթացին։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վայոց ձորի մարզ կատարած այցի ընթացքում եղել է Քաղաքաշինության կոմիտեի պատվիրատվությամբ կառուցված դպրոցներում։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի և պաշտոնատար անձանց հետ սեպտեմբերի 2-ին շրջայց է կատարել հանրապետությունում նոր կառուցված որոշ դպրոցներում, ծանոթացել կատարված աշխատանքներին և ստեղծված պայմաններին:
Քաղաքաշինական թույլտվությունների տրամադրման ողջ գործընթացը hանրապետության 4 մարզերում օգոստոսի 1-ից իրականացվում է բացառապես էլեկտրոնային եղանակով՝ urban.e-gov.am հարթակում։
Քաղաքաշինության կոմիտեն տեղեկացնում է, որ մասնագետների հավաստագրման անցումային կարգում կատարվել է փոփոխություն։