Քաղաքաշինության կոմիտեում ընդունել են Միավորված ազգերի կազմակերպության զարգացման ծրագրի ներկայացուցիչներին՝ ՄԱԶԾ Կանաչ կլիմայի հիմնադրամի ծրագրի ղեկավար Ռուսուդան Տուշուրիի գլխավորությամբ։
Շինարարի օրվան ընդառաջ Քաղաքաշինության կոմիտեն և Հայաստանի շինարարների միությունը համատեղ օգոստոսի 9-ին կազմակերպել են միջոցառում, որին ներկա են գտնվել փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը, Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը շրջայց է կատարել կոմիտեի պատվիրատվությամբ իրականացվող մի շարք ծրագրերի շինարարական հրապարակներում։
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանն այսօր աշխատանքային այցով եղել է Շիրակի մարզում, որտեղ նրան հյուրընկալել է Շիրակի մարզպետ Մուշեղ Մուրադյանը։ Մարզպետի աշխատակազմում անցկացվել է խորհրդակցություն՝ քննարկելու «Արթուր Ալեքսանյանի
Քաղաքաշինության կոմիտեն շարունակում է կազմակերպել իրազեկման հանդիպումներ՝ քաղաքաշինության բնագավառի մասնագետներին և կազմակերպություններին ներկայացնելու urban.e-gov.am հարթակում հավաստագրման և լիցենզավորման գործընթացները։
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանն անցկացրել է խորհրդակցություն «Արթուր Ալեքսանյանի անվան հունահռոմեական ըմբշամարտի մանկապատանեկան դպրոց» նոր սպորտային համալիրի կառուցման ծրագիրն իրականացնող շինարարական, նախագծային և տեխնիկական հսկողություն իրականացնող կազմակերպությունների