Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանն ընդունել է Միջազգային առևտրային իրավունքի զարգացման ծրագրի ներկայացուցիչ Էրիկ Վենզին։
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանն ընդունել է Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիայի ներկայացուցիչներին։
Հայաստանի 4 մարզեր շարունակում են քաղաքաշինական թույլտվությունների ստացման հայտեր ընդունել urban.e-gov.am հարթակով։
Քաղաքաշինության ոլորտում հավաստագրման և լիցենզավորման անցումային փուլի համար սահմանված ժամկետը մոտենում է ավարտին։ Դաշտը կանոնակարգելուն և աշխատանքների ավելի բարձր որակ ապահովելուն ուղղված նոր ընթացակարգը ոլորտի բոլոր դերակատարներին խաղի հստակ կանոններ է թելադրում։
Քաղաքաշինության բնագավառի ներկայացուցիչների հավաստագրման և լիցենզավորման նոր ընթացակարգով սեպտեմբերի 9-ի դրությամբ տրամադրվել են արդեն 718 լիցենզիա, 1066 ներդիր և 2004 հավաստագիր: Եվս ավելի քան 500 հայտ ուսումնասիրման փուլում է։ Քաղաքաշինության կոմիտեն օրական ստանում է ավելի քան 250 հայտ։
Քաղաքաշինության կոմիտեն իրազեկում է, որ եթե մինչև սեպտեմբերի 17-ը ներառյալ քաղաքաշինության բնագավառում գործող կազմակերպությունները և մասնագետները դիմած լինեն հավաստագրման, վերալիցենզավորման և լիցենզիայի ներդիրի ստացման համար,