Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը շրջայց է կատարել ավարտական փուլում գտնվող ծրագրերի շինարարական հրապարակներում։
Քաղաքաշինության կոմիտեն շարունակում է քաղաքաշինական թույլտվությունների տրամադրման նպատակով
Քաղաքաշինության կոմիտեի պատվիրատվությամբ մշակվում են քաղաքաշինական գործունեության օբյեկտներում իրականացվող աշխատանքների և ծառայությունների մատուցման գործելակարգեր, ինչպես նաև պատասխանատու մասնագետների մասնագիտական բնութագրեր։
Քաղաքաշինության կոմիտեում տեղի է ունեցել հանդիպում Արարատի մարզպետի աշխատակազմի և մարզում գործունեություն ծավալող նախագծային մի քանի կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։
Քաղաքաշինության կոմիտեում հյուրընկալել են ոչ ավանդական տեխնոլոգիաներով շենքերի, շինությունների նախագծում, արտադրություն և շինարարություն իրականացնող տեղական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին։
Քաղաքաշինության կոմիտեում կայացել է առցանց հանդիպում Հայաստանի և Սփյուռքի գիտնականներին համախմբող «Հայ մշակութային և գիտական ընկերակցություն հիմնադրամի» (ASOF) փորձագետների խմբի հետ։