Քաղաքաշինության ոլորտում լիցենզավորման նոր ընթացակարգով դեկտեմբերի 10-ի դրությամբ urban.e-gov.am հարթակի միջոցով Քաղաքաշինության կոմիտեն տրամադրվել է 2329 լիցենզիա՝ 1-ին դասի՝ 942, 2-րդ դասի՝ 783, 3-րդ դասի՝ 604։
Urban.e-gov.am հարթակի միջոցով քաղաքաշինական թույլտվությունների տրամադրման գործընթացը քննարկելու նպատակով Քաղաքաշինության կոմիտեում տեղի է ունեցել հանդիպում Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի, «Վեոլիա Ջուր», «Գազպրոմ Արմենիա», «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» և «Վի Իքս Սոֆթ» ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը դեկտեմբերի 10-ին մասնակցել է Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիայի տարեկան ժողովին, որին ներկա են եղել
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը շրջայց է կատարել Շիրակի մարզում կոմիտեի պատվիրատվությամբ կառուցվող Արեգնադեմի միջնակարգ դպրոցի շինարարական հրապարակում։
Քաղաքաշինության կոմիտեի ու Քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի գործընկերներն աշխատանքային հանդիպում են ունեցել՝ urban.e-gov.am թվային հարթակի միջոցով քաղաքաշինական թույլտվությունների տրամադրման գործընթացը քննարկելու նպատակով։
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը շրջայց է կատարել Լոռու մարզում կոմիտեի պատվիրատվությամբ իրականացվող ծրագրերի շինարարական հրապարակներում։