Այցելություն Իրանի Իսլամական Հանրապետություն
2012 թվականի հուլիսի 2-4-ը Իրանի Իսլամական Հանրապետության Թեհրան քաղաքում տեղի է ունեցել Ասիայի եւ Խաղաղ օվկիանոսյան <<Քաղաքային անբարեկարգ բնակավայրերի բարեկարգում>> մասնագիտացված աշխատանքային խմբի առաջին նիստը, որին մասնակցել է քաղաքաշինության նախարարության շինարարության քաղաքականության վարչության պետ Կարեն Մխոյանը
Հանձնաժողովի նիստից առաջ նախարարն ընդունեց քաղաքացիների
ՀՀ քաղաքաշինության նախարար Սամվել Թադևոսյանի գլխավորությամբ Գյումրիում, հուլիսի 5-ին, անցկացվեց պետական աջակցությամբ իրականացվող բնակարանային շինարարության ծրագրերի շրջանակներում կառուցված բնակելի տների բաշխման հանձնաժողովի հերթական նիստը:
ՀՀ քաղաքաշինության նախարարը ծանոթացավ աղետի գոտու բնակարանային խնդիրներին
Հունիսի 30-ին, ՀՀ քաղաքաշինության նորանշանակ նախարար Սամվել Թադևոսյանն իր առաջին աշխատանքային այցով եղավ Գյումրիում, ծանոթացավ աղետի գոտու անօթևան ընտանիքների բնակարանային խնդիրներին:
Գյումրիում կայացավ 2 սենյականոց բնակարանների վիճակահանությունը
2012 թվականի հունիսի 17-ին ՀՀ քաղաքաշինության նախարարի տեղակալ Ավագ Հակոբյանի գլխավորությամբ Գյումրիում կայացել է բնակարանային շինարարության ծրագրի շրջանակներում <<Մուշ-2>> եւ <<Անի>> թաղամասերում կառուցված բազմաբնակարան շենքերի 2 սենյականոց 529 բնակարանների բաշխման վիճակահանությունը:
Ուշադրության կենտրոնում է թափոնների կառավարման գործընթացը
2012 թվականի հունիսի 13-15-ը Վրաստանի Թբիլիսի, Ռուստավի, Մարնեուլի քաղաքներում տեղի է ունեցել «Թափոնների կառավարում-ԵՀԳԳ Արեւելք» տարածաշրջանային ծրագրի քննարկման վերաբերյալ ուսուցողական այց:
Վարչապետն աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարին
ՀՀ քաղաքաշինության նորանշանակ նախարար Սամվել Թադևոսյանին ներկայացնելով նախարարության աշխատակազմին` Տիգրան Սարգսյանը նշել է. «Նրա աշխատանքային փորձը և գիտելիքները համապատասխանում են այն պահանջներին, որոնք դրվում են նախարարի առջև: