Քննարկվեցին բնակֆոնդի գույքագրման հարցերը
Հանրապետության բնակարանային ֆոնդի ֆիզիկական եւ բարոյական մաշվածության գույքագրման եղանակով հաշվառման ծրագրի հետ կապված խնդիրները քննարկելու նպատակով քաղաքաշինության նախարար Սամվել Թադևոսյանը օգոստոսի 20-ին ընդունեց Համաշխարհային բանկի Հայաստանի գրասենյակի ծրագրերի ավագ պատասխանատու Նաիրա Մելքումյանին:
Լոռու մարզում կայացավ բնակելի տների բաշխման հանձնաժողովի հերթական նիստը
Օգոստոսի 18-ին Վանաձորում քաղաքաշինության նախարար Սամվել Թադևոսյանի նախագահությամբ կայացավ պետական աջակցությամբ իրականացվող բնակարանային շինարարության ծրագրի շրջանակներում կառուցվող բնակելի տների բաշխման հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Օրակարգում “Փոքր կենտրոնն է”
Օգոստոսի 14-ին տեղի ունեցավ Երևան քաղաքի “Փոքր կենտրոնի” կառուցապատման կանոնակարգմանն ուղղված օրենսդրական առաջարկությունների և նախագծերի մշակման նպատակով ստեղծված աշխատանքային խմբի հերթական խորհրդակցությունը:
Ուշադրության կենտրոնում են անօթեւանների խնդիրները
ՀՀ քաղաքաշինության նախարարությունում օգոստոսի 11-ին անցկացվեց աղետի գոտու բնակավայրերում երկրաշարժի հետեւանքով անօթեւան մնացած ընտանիքների բնակարանային խնդիրների լուծման նպատակով պետական աջակցությամբ իրականացվող բնակարանային շինարարության ծրագրերի շրջանակներում կառուցված բնակելի տների (բնակարանների) հատկացման հարցերով հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Տոնդ շնորհավոր, հայ շինարար
Օգոստոսի 10-ին, Մոսկվայի տանը տեղի է ունեցել հանդիսավոր արարողություն` նվիրված <<Շինարարների օրվան>>: Հանդիսությանը մասնակցել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, քաղաքաշինության նախարար Սամվել Թադևոսյանը, նախարարներ, փոխնախարարներ, անվանի շինարարներ և ճարտարապետներ:
Քննարկվում են գյուղական բնակավայրերի շահառուների փաստաթղթային փաթեթները
ՀՀ քաղաքաշինության նախարարությունում օգոստոսի 4-ին անցկացվեց երկրաշարժի հետեւանքով անօթեւան մնացած ընտանիքների բնակարանային հարցերի հանձնաժողովի նիստ: