Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը և Կոտայքի մարզպետ Ահարոն Սահակյանը Նաիրիի համայնքապետարանում նախաձեռնել են բնակիչների և համայնքի ոլորտային մասնագետների հետ հանդիպում՝ ներկայացնելու քաղաքաշինության բնագավառի բարեփոխումներն ու քննարկելու նրանց հետաքրքրող ոլորտային հարցերը:
WhatsApp հավելվածում Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արման Պետրոսյանի անունով բացվել են կեղծ օգտահաշիվներ։ Արման Պետրոսյանի լուսանկարների օգտագործմամբ նրան չպատկանող հեռախոսահամարներից տարբեր անձանց ուղարկվում են հաղորդագրություններ։
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանն ընդունել է Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանին, ասոցիացիայի անդամ «Գրին Ռոք» ընկերության գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինային և կառավարման ու արտաքին կապերի ղեկավար Նարե Հարոյանին։
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանն ընդունել է Քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար Գարեգին Խաչատրյանին։ Քննարկվել են քաղաքաշինության ոլորտի գործող կարգավորումների և նորմերի կիրառության վերաբերյալ հարցեր։
Քաղաքաշինության կոմիտեում կայացել է 2026թ. քաղաքացիների առաջին ընդունելությունը։